Підготовка до ЗНО













Якщо безпекова ситуація не дозволить провести ЗНО у звичайному форматі, МОН обіцяє підготувати удосконалену версію Національного мультипредметного тесту. НМТ-2023 матиме обов’язковий та додатковий блоки. 

Про це розповів у своєму Телеграм-каналі міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

“ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном”, – пояснив таке рішення міністр.

Логістичні труднощі не дозволять МОН спланувати проведення ЗНО у традиційному форматі, тож як альтернативу для вступної кампанії 2023 року розглядають розширений НМТ.

Тестові завдання будуть укладені відповідно до програм ЗНО. НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки.

До обов’язкового мають увійти:

  • українська мова,
  • математика,
  • історія України,
  • іноземна мова (на вибір абітурієнта – англійська, французька, німецька або іспанська).

На перші два предмети відведуть 90 хвилин, на наступні два – після перерви – ще 90.

Додатковий блок включатиме фізику, хімію або біологію. На його складання буде виділено окремий день. Тестування триватиме 75 хвилин.

Оцінками з предметів додаткового блоку можна буде замінити бали з історії України або іноземної мови.

Реєстрація для участі в НМТ запланована на квітень, саме тестування – на червень – липень 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Для вступу 2023 року можна буде використати результати:

  • НМТ 2023 року;
  • НМТ 2022 року;
  • ЗНО 2020–2021 років.

Зміни формату вступних випробувань будуть можливі лише після ухвалення Верховною Радою відповідного закону.


програма з англійської мови для підготовки до НМТ23







Станом на сьогодні, 12 квітня 2022 року, за даними Українського центру оцінювання якості освіти 321 тис. 169 осіб пройшли повну процедуру реєстрації для складання вступного тестування. 

Оскільки терміни формування реєстраційних карток для участі в НМТ продовжено до 19 квітня, долучитися до цьогорічної вступної кампанії зможуть і ті, хто не встиг зареєструватися. 

В Українському центрі оцінювання якості освіти зауважують, що однієї реєстраційної картки достатньо, аби потрапити до бази даних потенційних учасників НМТ. У травні кожний, хто зареєструвався для участі у вступному тестуванні, на своїй інформаційній сторінці обов’язково має підтвердити бажання складати національний мультипредметний тест і повідомити організаторам регіон, у якому перебуватиме у липні.

Планується проведення трьох сесій НМТ – основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні. Такий підхід дозволить усім абітурієнтам вступити до омріяних закладів освіти.

"Наше завдання полягає у збереженні потужної студентської молоді, разом з якою ми будемо відновлювати Україну. Для цього потрібно створити такі умови, аби кожен охочий зміг вступити до омріяного українського університету, здобути якісні знання і стати затребуваним фахівцем", - прокоментував Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Детальніше про те, як узяти участь у національному мультипредметному тесті, читайте на сайті УЦОЯО.

Нагадаємо, Сергій Шкарлет розповів про початок п’ятого тижня навчання в умовах воєнного стану.







Програма ЗНО з англійської мови 2022 року


Пам’ятка щодо успішного складання письмової державної підсумкової атестації


  1. Не сподівайтесь на допомогу екзаменатора, якщо вам не зрозумілий текст завдання. Екзаменатор має право давати пояснення, якщо текст завдання погано надрукований.
  2. Почніть розв’язувати найлегше, на вашу думку, завдання. Заплутана умова ще говорить про складність завдання. Зберіться з думками та починайте працювати. У вас все вийде!
  3. Не зациклюйтесь на тому завданні, яке не можете розв’язати, спробуйте розв’язати інше. Можливо, успіх розв’язання легшого завдання додасть вам упевненості, і ви зможете впоратись зі складнішим.
  4. Будьте уважними, запам’ятайте вказівки учителя щодо підписання роботи, заповнення певних бланків (якщо це необхідно) та виконання завдань.
  5. Сконцентруйтеся після організаційних моментів – для вас тепер є лише текст завдань і час для їх виконання.
  6. Прочитайте завдання двічі і обов’язково до кінця, зрозумійте, що від вас вимагається.
  7. Не поспішайте, оскільки можете неправильно зрозуміти умови завдань.
  8. Думайте лише про виконання того завдання, яке виконуєте, а не всіх відразу.
  9. Перевірте виконане завдання.
  10. Прислухайтеся до своєї інтуїції.

Що відомо про ЗНО 2022 року?


Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021р. №498 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 23 травня до 15 липня.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п'яти навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету, та більшу кількість - за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2022 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2022 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.

Ці учасники мають обов’язково скласти:

  • українську мову або українську мову і літературу (субтест "атестаційні завдання");
  • математику;
  • історію України або іноземну мову (на вибір учасника);
  • ще один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту.

За підсумками проходження ЗНО з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав") та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту "Атестаційні завдання" для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав" у межах цього субтесту).

За підсумками проходження зовнішнього оцінювання з інших навчальних предметів, зазначених у переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав";




Пробне зно2021

У суботу, 10 квітня 2021 року відбулось пробне ЗНО з англійської мови. Якщо є бажання перевірити свої знання з англійської мови, пропоную перейти по посиланню й виконати роботу. 
Після цього перевірити її самостійно,або надіслати свої відповіді мені для перевірки.

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати англійську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з англійської мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з іноземних мов для закладів загальної середньої освіти.

програма ЗНО з англійської мови


Сертифікаційна робота з англійської мови налічує 59 завдань різних форм та складається з чотирьох частин: «Розуміння мови на слух (аудіювання)» (16 завдань), «Читання» (22 завдання), «Використання мови» (20 завдань) і «Письмо» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року, які вибрали англійську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. Для тих, хто вивчав англійську мову на рівні стандарту, у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань №1–16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», №17–32 частини «Читання», №39–43, №49–53 частини «Використання мови» та №59 частини «Письмо». Для тих, хто вивчав англійську мову на профільному рівні, використовуватиметься тестовий бал, отриманий за виконання усіх завдань тесту.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови буде оголошено до 18 червня.




Для кращої підготовки пропоную вам виконувати тестові завдання минулих років
Тестові завдання минулих років


 Для підготовки до частини аудіювання 



Для практикування навичок читання

Для практикування навичок говоріння
https://learnenglishteens.britishcouncil.org/exams/speaking-exams

 Для покращення своїх письмових навичок
https://learnenglishteens.britishcouncil.org/exams/writing-exams


Для повторення граматики


https://fliphtml5.com/lhxm/wmwx/basic


https://learnenglishteens.britishcouncil.org/exams/grammar-and-vocabulary-exams


http://njnj.ru/murphy.htm


English study tips


There are many things you can do before an exam to help you prepare well for your exams. The more you do to prepare for an exam beforehand, the better you will feel during the exam. Follow our tips in this section and let us know if you have more study tips to share.















Комментариев нет:

Отправить комментарий

HELLO, MY DEAR FRIENDS!!!! LEARNING A FOREIGN LANGUAGE IS VERY IMPORTANT AS LANGUAGE IS A MEANS OF COMMUNICATION. ПІДРУЧНИК Англійська мова ...